Šiaudinių sodų varstymo kūrybinės dirbtuvės

Data: Sausio 14, Šeštadienis. Pradžia 12:30

Adresas: VU Botanikos sodas Kairėnuose Kairėnų gatvė 43 , Vilnius (Žiūrėti žemėlapyjePaslėpti žemėlapį)

Ilgai žiemos vakarais, belaukdami sugrįžtančios saulės, kviečiame į kūrybines dirbtuves ! Tautodailininkė ROMA GUDAITIENE mokins varstyti šiaudinius sodus. Kabantis šiaudinis sodas – tai sakralioji lietuvių tautos kūryba, atspindinti senovinę pasaulio tvarką ir visatos modelį, kuriuos sudarė šios sferos – požemis, žemės paviršius ir dangus. Sodus kabindavo virš bendro šeimos stalo, garbingiausioje namo kertėje arba virš vaiko lovelės.
Sodų gaminimui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos – javų šiaudai arba nendrių stiebeliai, sujungiant juos lininias siūlais. Manoma, kad aukso spalvos stiebeliuose yra sukaupta daug saulės energijos ir į namus jie atneša laimę bei harmoniją. Dažniausi simboliai šiaudiniuose soduose – įvairios geometrinės formos, saulutės, paukšteliai, eglutės, žvaigždės bei kt.
Kūrybinių dirbtuvėlių metu kiekvienas dalyvis mokinsis sukurti savo šiaudinį sodą. Norintys užsiėmimo metu kurti šiaudinius sodus, galės iš edukatorės įsigyti reikalingų medžiagų. Daugiau informacijos ir išankstinė registracija el. paštu: edita.turskiene@bs.vu.lt

Tapk mūsų draugu