Tinginėlių kaimas - spektaklis

Adresas: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Danės g. 19 , Klaipėda Žiūrėti žemėlapyjePaslėpti žemėlapį

Data:2014 Spalio 12, Sekmadienis. Pradžia 12:00

Kaina: Pirkti bilietus

   „Tinginėlių kaimas“ – tai vieno mėgstamiausių vaikų rašytojų V.V.Landsbergio knygos inscenizacija. Šmaikštūs ir universalūs rašytojo tekstai tampa inspiracija universaliai transformuojamai sceninių žaidimų aikštelei – nuotykių parkui ir stebuklingam miškui – kuriame užtenka sujungti dvi detales ir jos tampa supynėm, tinklu, tortų gaudykle, tiltu ar supama lova. Taip spektaklyje leidžiamasi į mėgstamą vaikų vaizduotės žaidimą, kuomet iš aplinkoje esančių buitinių daiktų kuriamas kitas pasaulis (indėnų žemė, pilis ar miškas). Vaikų žaidimo taisykles spektaklio kūrėjai perkelia į sceną ir paverčia jas teatro žaidimo taisyklėmis.
   Pagrindinio herojaus Albino svajonė – nukeliauti į Tinginėlių kaimą, kur vien žaidimai, saldumynai ir jokio darbo. Norėdami suprasti, kas yra gera, turime pamatyti ir tai, kas bloga. Šia taisykle vadovaujasi ant Albino peties gyvenanti Elfė. Ji – mažoji vaikų sąžinė, kuri, reikalui esant, pasirodo ir pamoko vaikus (žinoma, jų pačių kalba, t.y. žaidimų principu). Šį kartą Elfė savo kerų, žaidimų ir gebėjimo būti keliose vietose vienu metu pagalba nukelia Albiną į Tinginėlių kaimą. Jis spektaklyje – futuristinis, spalvingas, pilnas keisčiausių personažų. Tačiau ir čia galioja savos taisyklės. Ar šios taisyklės patiks ką tik „iškeptam“ tinginiui? Tai pamatysite atėję į spektaklį „Tinginėlių kaimas“.
   Spektaklio scenografija – stebuklingas virvinis miškas, kuriame ant samanų sėdės bei miško gyventojais taps ir patys spektaklio žiūrovai. Spektaklis bus vaidinamas dvejuose teatro Kolonų salės aukštuose, kur nuotykių parko akrobatus primenantys teatro aktoriai žais tarp virvinių laipynių. Futuristinius „Tinginėlių kaimo“ personažus atskleisti ir paryškinti padės ypatinga spektaklio muzika – elektro akustinės fantazijos. Taip elektroninės muzikos ir buitinių garsų harmonija, šmaikštūs V. V. Landsbergio tekstai bei sceninė transformacija susijungs į šių dienų vaikų fantazijos miuziklą „Tinginėlių kaimas“.

Papildoma informacija:

Režisierius: Rūta Bunikytė

Tapk mūsų draugu