Tamošius Bekepuris - spektaklis

Adresas: Menų spaustuvė Šiltadaržio g. 6 , Vilnius Žiūrėti žemėlapyjePaslėpti žemėlapį

Data:2017 Vasario 10, Penktadienis. Pradžia 19:00. Pabaiga 20:30

Bene pirmą kartą profesionalioje teatro scenoje atgimsta lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio poema „Tamošius Bekepuris“. Kiek nepelnytai primirštas kūrinys šiandien skamba vėl naujai ir primena apie nesenus piršlybų vargus, kuriuos mūsų krašto žmonės taip džiaugsmingai mėgo vargti.

Ilgą laiką dirbęs ir apie moteris tik svajojęs Tomas galiausiai nusprendžia susirasti nuotaką. Netrukus prasideda susitikimai su merginomis, vėliau būsiantys lemtingi. Merginimo misijoje Tomui į pagalbą ateina atkaklieji dėdė Mikas ir tetulė Mikė, kurie pasiryžę piršlybas pakreipti taip, kaip patys jas įsivaizduoja. Tačiau ar įstengs Tomas įveikti savo uždarumą ir pats tars kietą žodį, ar išskys iš baimės kaip virtas lepšis ir pasiduos giminaičių įtakai? Kas šioje piršlybų loterijoje išloš, o kas liks be nieko?

Spektaklyje pagal humoristinę K. Binkio poemą daug skanių dialogų, komiškų siužeto posūkių bei gyvenimiškos išminties. Scenoje skamba muzikantų trio gyvai atliekama muzika, kuri tiesiog užburia vaidinimo veikėjus, mėginančius išsipainioti iš painios painiavos.

Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, suuoks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai... tyli geriau.

Papildoma informacija:

Režisierius: Cezaris Graužinis

Vaidina: Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Tapk mūsų draugu