Europiečiai - spektaklis

Adresas: Vilniaus mažasis teatras Gedimino pr. 22 , Vilnius Žiūrėti žemėlapyjePaslėpti žemėlapį

Data:Sausio 18, Trečiadienis. Pradžia 18:30

Kaina:nuo 5.78 € iki 19 € Pirkti bilietus

I dalies spektaklis pagal Aischilo dramą „Maldautojos“ ir kitus Antikos tekstus
Aischilo dramą „Maldautojos“ iš senosios graikų kalbos vertė Audronė Kudulytė-Kairienė

Režisierius – Paulius Ignatavičius
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Goda Palekaitė
Judesio režisierius – Aaron Khan (JAV)
Kompozitorius – Arturas Bumšteinas
Dramaturgas – Andrius Jevsejevas

Vaidina: Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Edmundas Mikulskis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas.
Premjera 2016 m.  gruodžio 13, 14 d.

Pristatoma režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus premjera „Europiečiai“ pagal Aischilo dramą „Maldautojos“. Dramoje pasakojama apie Danaides, kurias šalies vadovas Aigiptas nori ištekinti už savo sūnų. Nepanorusios paklusti tirono valiai, jos drauge su tėvu laivu išplaukia į tolimąją Graikiją, į Argo miestą. Argolidės karalius Pelasgas turi priimti nelengvą sprendimą – ar priimti Danaides ir stoti į kovą su Aigipto sūnumis, ar nepriimti jų, taip užrūstinant Dzeusą, bet išvengiant konflikto ir karo. Pelasgas klausia savo tautos nuomonės. „Maldautojų“ finale tauta nusprendžia priimti pabėgėles.
Premjerinio spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai ketina sušiuolaikinti antikinės tragedijos tėvu vadinamo Aischilo kūrybą, savaip interpretuoti Danajidžių mitą, kurio tik nedidelė dalis papasakota Aischilo „Maldautojose“. Yra žinoma, kad „Maldautojos“ buvo pirmoji drama iš Aischilo tetralogijos. Dviejų neišlikusių tragedijų „Danaidės“, „Egiptiečiai“ ir satyrinės dramos „Amimonė“ siužetai įkvėpė spektaklio dramaturgą Andrių Jevsejevą prakalbinti Graikiškojo Olimpo dievus moderniosios literatūros tekstais, nūdienos Lietuvos politikų išmintimi.
Ar mūsų laikais yra įmanoma europietiškoji vienybė ir solidarumas? O gal tai tik graži iliuzija? Ar mes teisūs, pabėgėlius traktuodami kaip problemą, o ne kaip galimybę? Kodėl mums taip sunku priimti kitaip mąstantį ir kitaip gyvenantį žmogų? Nevienareikšmiškus atsakymus į šiuos klausimus ir tikisi rasti premjerinio Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai.

Tapk mūsų draugu